نشانه و علامت‌گذاری روی تصاویر در مک - مک نید

جستجو در کامل‌ترین آرشیو مک ایران:

نشانه و علامت‌گذاری روی تصاویر در مک

اگر به دنبال راهی برای حاشیه نویسی سریع بر روی...

توضیحات

اگر به دنبال راهی برای حاشیه نویسی سریع بر روی تصاویر و اسکرین شات‌ها در مک خود از Finder هستید، این مطلب برای شماست. مطمئناً می‌توانید از یک برنامه برای این کار استفاده کنید، اما به لطف Markup، این ویژگی نیز در macOS Finder در دسترس شما قرار گرفته است. دسترسی به نشانه گذاری هم بسیار آسان است و تمام ابزارهای اساسی مورد نیاز برای این را در اختیار شما می‌گذارد.

اپل مدتی است که ویژگی نشانه و علامت‌گذاری روی تصاویر در مک را نیز در دسترس کاربران قرار داده است، در نتیجه شما نیازی به نصب نرم افزار سوم ندارید، مگر اینکه به دنبال ابزارهای پیشرفته حاشیه نویسی باشید.

نحوه نشانه‌گذاری تصاویر در مک با Quick Look

برای استفاده از این ویژگی سیستم عامل مک شما باید از macOS Mojave به بعد باشد. دسترسی به این ابزار در macOS بسیار آسان است. در ادامه مراحل این کار را دنبال خواهیم کرد.

۱- «Finder» را باز کنید. از این برنامه برای مرور و یافتن فایل تصویری که می خواهید بر روی آن حاشیه نویسی کنید استفاده می‌کنیم.

۲- برای باز کردن Quick Look، دکمه Space را بزنید و یا بر روی فایل کلیک راست کنید تا منوی زیر برای شما فعال شود. "Quick Look" را که درست بالای گزینه Copy قرار گرفته، انتخاب کنید.

markup-draw-write-images-mac-finder

۳- در این مرحله پنجره جدیدی در مک شما با پیش نمایش تصویر موردنظر باز می‌شود. همان‌طور که در تصویر زیر نشان داده شده، روی نماد نشانه گذاری کلیک کنید.

markup-draw-write-images-mac-finder

۴- با این کار ابزار نشانه گذاری فعال می‌شود. ابزار Sketch به طور پیش فرض انتخاب شده و همان‌طور که در اینجا می‌بینید با رنگ آبی مشخص شده است. شما می‌توانید از این ابزار برای ترسیم یک شکل تنها با یک کلیک استفاده کنید.

markup-draw-write-images-mac-finder

۵- در این قسمت یک ابزار Text وجود دارد که می توانید آن را انتخاب کرده و متن را با تمام ویژگی‌ها به تصویر خود اضافه کنید. 

markup-draw-write-images-mac-finder

۶- دقیقا در کنار ابزار Sketch، ابزار Shape وجود دارد که می توانید از آن برای اضافه کردن انواع اشکال استاندارد به تصویر خود استفاده کنید. اگر هنگام علامت گذاری اشتباه کردید، می توانید روی گزینه "Revert" کلیک کنید تا تغییرات انجام شده لغو شود. پس از پایان کار حاشیه نویسی شما، روی «Done» کلیک کنید تا تغییراتی که انجام دادید ذخیره شود.

markup-draw-write-images-mac-finder

با انجام این کار، فایل اصلی تصویر با حاشیه‌نویسی‌های شما ذخیره می‌شود، اما در صورت نیاز می‌توانید آن را دوباره به حالت قبل برگردانید.

ابزارهای ارائه شده برای اکثریت قریب افرادی که به دنبال حاشیه نویسی و علامت گذاری تصاویر هستند کافی است و کار شما را راه می‌اندازد. به غیر از فایل‌های تصویری، می‌توانید از این مراحل برای نشانه گذاری فایل‌های PDF هم استفاده کنید.

ما در این پست نحوه نشانه و علامت‌گذاری روی تصاویر در مک با Quick Look را بررسی کردیم و همانطور که قبلا هم ذکر شد، کاربران آیفون و آیپد نیز می‌توانند از نشانه گذاری استفاده کنند.

آیا تا به حال از این ابزار برای نشانه و علامت‌گذاری روی تصاویر در مک استفاده کرده‌اید؟ می توانید تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نکات ضروری
 • برای حل مشکل خطای is damaged and move to trash از این آموزش استفاده کنید.
 • برای حل مشکل خطای Apple cannot check it for malicious software از این آموزش استفاده کنید.
 • برای حل مشکل خطای unidentified developer app از این آموزش استفاده کنید.
نصب برنامه‌ها توسط تیم مک نید
 • در صورتی‌که در نصب برنامه‌ها یا بازی‌ها به مشکل خورده‌اید و یا زمان کافی برای نصب آن‌ها ندارید، می‌توانید از «خدمات VIP نصب برنامه‌ها» استفاده کنید تا تیم مک نید برنامه‌ها و یا بازی‌های مورد نیاز شما را برای‌تان نصب کنند.
 • برای توضیحات بیشتر و ثبت درخواست خود، می‌توانید از این صفحه استفاده کنید.
مطالب مشابه
 • کرک کامل محصولات JetBrains سال ۲۰۲۳

  خیلی از کاربرانی که در زمینه برنامه‌نویسی فعالیت می‌کنند، به...
 • چگونه بازی‌های آیفون و آیپد را بر روی مک اجرا کنیم؟

  تا به‌حال شده است که قصد داشته باشید بازی‌های آیفون...
 • تغییز سایز Cursor موس در مک

  بعضی از کاربران نیاز دارند تا نشانگر موس یا همان...
 • کرک کامل محصولات JetBrains سال ۲۰۲۲

  خیلی از کاربرانی که در زمینه برنامه‌نویسی فعالیت می‌کنند، به...
 • فشرده‌سازی فایل‌های PDF در مک

  در خیلی از مواقع نیاز هست که ما فایل‌های PDF...
 • حذف برنامه‌های حجیم در مک

  اکثر کاربران پس از گذشت مدتی که فعالیت خود را با...
 • حل مشکل NTFS در مک

  یکی از مشکلات بزرگ کاربرانی که تازه از ویندوز به...
 • تغییر صدای Siri به جنسیت‌های مختلف در مک

  قصد دارید صدای Siri را در مک تغییر دهید؟ چندین...

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

نصب و کرک برنامه‌های سیستم عامل مک

در صورتی که قصد نصب و کرک برنامه‌ها و یا بازی‌های سیستم عامل مک را توسط کارشناسان مک نید دارید، می‌توانید از لینک‌های رو‌به‌رو استفاده کنید تا برنامه‌ها و بازی‌های مد نظر شما در سریع‌ترین زمان ممکن بر روی سیستم شما نصب و کرک شود.