IOS 12.1 برای عموم منتشر شد + لینک دانلود

  • تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۷
  • دسته بندی: اخبار

پس از مدت ها انتظار بالاخره اپل IOS 12.1 را برای عموم با افزودن پشتیبانی از دو سیم کارت برای آیفون Xr و Xs، فیس‌تایم گروهی و ۷۰ اموجی جدید منتشر کرد.

 

قیس تایم گروهی

یکی از بهترین ویژگی هایی که از زمان معرفی IOS 12 به این نسخه افزوده شده بود، امکان تماس صوتی و تصویری به طور همزمان با ۳۲ نفر بود. این یک قابلیت مهم به‌خاطر تعداد زیاد شرکت‌کننده در تماس و برگزاری جلسات می‌باشد.

Apple Releases iOS 12.1

طبق گفته اپل:

فیس‌تایم از فناوری هوشمند مستقر بر روی محصولات خود برای تشخیص صدای گفتگوکننده‌ی اصلی در طی تماس استفاده می‌کند و به طور خودکار تصویر او را بزرگ‌تر، برجسته‌تر و نزدیک‌تر به حوزه‌ی دید کاربر خواهد کرد. همچنین اندازه‌ی تصویر هریک از حاضران در گفتگو را به میزان فعالیتشان در گفتگو تنظیم خواهد کرد که غالباً براساس طول زمان صحبت، حجم صدا و حتی میزان حرکت‌هایشان است. شرکت‌کنندگان تماس که فعال نیستند هم تا زمانی که صحبتشان را آغاز کنند، تصویرشان با اندازه‌ی کوچکتر در پایین صفحه‌ی نمایش قرار خواهد گرفت. با یک تپ ساده هم می‌توان یکی از حاضرین در گفتگو را به مرکز و کانون مکالمه هدایت کرد.

 

۷۰ اموجی جدید

در این نسخه نیز ۷۰ اموجی جالب برای بیان کردن احساس کاربر در شرایظ مختلف اضافه شده است که در زیر می توانید تصاویر آن را مشاهده کنید.

Apple Releases iOS 12.1

 

قابلیت دو سیم کارت

در زمان معرفی آیفون های Xr و Xs اپل از پشتیبانی دو سیم کارت در این دیوایس ها خبر داد. یک سیم کارت به صورت فیزیکی و دیگری از طریق فناوری eSIM. در این نسخه دارندگان آیفون های جدید می توانند از این ویژگی بهره مند شوند.

 

لینک دانلود و آپدیت به این نسخه

برای آپدیت به این نسخه کافیست از مسیر زیر اقدام کنید.

  • Settings → General → Software Update

همچنین در صورت نیاز به فایل IPSW می توانید از این لینک نسخه مناسب با دیوایس خودتان را دانلود نمایید.