هشت مورد از تنظیمات آیفون که برای حفظ حریم خصوصی باید تغییر داده شوند – قسمت اول

حفظ حریم شخصی یکی از موضوعاتی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. در ادامه ما ۸ راه آسان را برای شما آماده کرده ایم که در صورتی که مایل بودید می توانید آن را فعال یا غیر فعال کنید.

۱. فعال کردن قابلیت Limit Ad Tracking

8 easy ways to guard your privacy on your iPhone

اپل می تواند برخی از اطلاعات محدود کاربران را برای تبلیغات اپلیکیشن ها عرضه کند (جهت استفاده از امکانات تبلیغاتی) که قول این را هم داده است که ارائه این تبلیغات بر اساس منافع کاربران و در چهارچوب قوانین باشد. اگر شما این موضوع را مد نظر خود قرار می دهید می توانید این گزینه را انتخاب کنید.

برای فعال سازی آن می توانید در Settings و در قسمت Privacy و بعد از آن Advertising را انتخاب کنید و سپس گزینه Limit Ad Tracking را روشن کنید.

۲. غیر فعال کردن تبلیغات مبتنی بر مکان (location-based ads)

8 easy ways to guard your privacy on your iPhone

معمولا، با تکنولوژی تبلیغ اپل با توجه به مکان شما ممکن است تبلیغات گوناگونی را مشاهده کنید که برای غیر فعال سازی آن می توانید از مسیر زیر استفاده کنید:

  • Settings > Privacy > Location Service > System Services > Location-Based Apple Ads > Off

۳. توقف وصل شدن خودکار به Wi-Fi های ناشناس

8 easy ways to guard your privacy on your iPhone

در آیفون Wi-Fi هایی که قبلا به آن متصل شده باشید و شناخته شده باشد به طور خودکار وصل می شوند اما زمانی که یک اینترنت نیز رمز عبور نداشته باشد، به طور خودکار به آن وصل می شود. با فعالسازی این قابلیت هر زمان که بخواهد به این نوع Wi-Fi ها وصل شود، از شما سوال می پرسد. برای فعال سازی آن می توانید مسیر زیر را دنبال کنید:

  • Settings > Wi-Fi > Ask to Join Networks > On

۴. ایجاد یک رمز عبور الفبایی​

8 easy ways to guard your privacy on your iPhone

به طور پیش فرض آیفون از رمز عبور عددی و ۶ رقمی برای امنیت دیوایس استفاده می کند ولی شما می توانید با استفاده از رمز عبور الفبایی این امنیت را قوی تر کنید.

برای انجام این کار به قسمت Touch ID & Passcode داخل Settings مراجعه کنید. سپس Change Passcode را انتخاب و رمز عبور قدیمی خود را وارد کنید. حال در این قسمت گزینه Passcode Options را انتخاب و سپس بر روی گزینه اول تپ کنید.

حال می توانید پسورد خود را به صورت الفبایی، عددی و یا ترکیبی از آن ها انتخاب کنید. دقت کنید که هرچه پسورد شما طولانی تر باشد امکان کرک کردن آن نیز پایین تر است.

برچسب‌ها: ، ،