مک بوک پرو ۱.۴ گیگاهرتزی از آنچه که انتظار می‌رفت عملکرد سریع‌تری دارد

  • تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۸
  • دسته بندی: اخبار

جدیدترین مک بوک سال که به  قیمت پایه‌ای 1299$ فروش می‌رود دارای تاچ‌بار و تاچ‌آیدی  است و از نسل هشتم پردازنده ‌های اینتل بهره می‌برند. در نگاه اول کمی عجیب است که این نوع از مک بوک دارای سرعت پایه‌ای 1.4 گیگاهرتز در ساعت است.

 

 با این حال به نظر می‌رسد که این دستگاه سریع‌تر از آن چه که شما فکر می‌کنید است و در مقایسه با قیمت و رده‌های مک بوک پرو، این دستگاه کاملا مناسب است.

 

نسخه قبلی که دارای تاچ‌بار نبود حاوی پردازنده i5 اینتل 2.3 گیگاهرتز بود. مک بوک پرو جدید دارای پردازنده 1.4 گیگاهرتزی است و در مقایسه با نسخه قبلی قیمت آن 1299$ دلار است.

 

تنها نباید به اعداد پردازنده و کاهش مشخصات فکر کرد، بلکه باید به این هم توجه کرد که نسل هشتم پردازنده‌های اینتل کارآمدتر است. همچنین سری قبل پردازنده‌ها از ۲ هسته برخوردار بودند در حالی که سری جدید از ۴ هسته برخوردار است.

 

سرعت  توربو این سی پی یو تا حداکثر 3.9 گیگاهرتز برای کارایی‌های بهتر در مدت زمان کوتاهی بالا می رود در حالی که سرعت توربو بوست نسل قبلی حداکثر تا 3.6 گیگاهرتز بالا می‌رفت.

 

جاناتان موریسون مک بوک پرو جدید را با تعداد مختلفی از روش‌های ویرایش ویدویی سنگین امتحان کرد. مک بوک پرو در فاینال کات پرو برای خروجی 4K این کار را تنها در 3 دقیقه و 16 ثانیه انجام داد، در حالی که مدل قبلی همین پروسه را در 4 دقیقه و 40 ثانیه انجام داد.

مک بوک پرو ۱.۴ گیگاهرتزی از آنچه که انتظار می‌رفت عملکرد سریع‌تری دارد

 

مک بوک پرو جدید از تاچ‌بار و تاچ‌آیدی و همچنین چیپ امنیتی T2 برخوردار است.

 

در همان ویدیو موریسون نشان می‌دهد که چگونه تراشه امنیتی T2 به سرعت بخشیدن و گردش کار کمک می کند، برای مثال رمز گذاری سخت افزار HEVC را در 33 دقیقه انجام داد که از مدل قبلی یک ساعت سریع‌تر بود.

 

شاید ممکن باشد شما نیاز به فضای ذخیره سازی بیشتری داشته باشید یا اینکه با کمبود پورت های USB – C مواجه شوید.