مدیرعامل اپل؛ درآمد فروش آیفون کمتر از حد انتظار بود

  • تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۷
  • دسته بندی: اخبار

امسال اپل قیمت آیفون های خود را بالا برد و در عوض آیفون ارزان قیمت خود را با ویژگی های یکسان عرضه کرد.

 

اگر از کاربران مک نید بوده باشید به احتمال زیاد اخبار زیادی را در وب سایت خوانده باشید که همگی آن ها به کاهش شدید میزان فروش آیفون ها اشاره داشتند. حال اپل نیز به طور رسمی با منتشر کردن یک نامه در سایت رسمی خود برای سرمایه گذاران به این موضوع اعتراف کرده است. 

 

در این نامه، اپل انتظارات خود نسبت به در آمدزایی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ را از ۸۹ تا ۹۳ میلیارد دلار به ۸۴ میلیارد دلار کاهش داده است. این در حالیست که اپل در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۸ درآمد ۸۸.۳ میلیارد دلاری را به ثبت رسانده بود. در بخش دیگر این نامه اپل عدم فروش مناسب در کشور چین، بالا رفتن قیمت دلار و امکان تعویض باتری آیفون ها با قیمتی بسیار کمتر را عنوان کرده است.

 

Apple finally acknowledges lower-than-expected iPhone sales

 

اما همان طور که در بخش اول این پست اشاره کردیم بزرگ ترین دلیل آن را می توان به قیمت بالای گوشی‌ های این شرکت ربط داد. از طرفی رقابت اپل با شرکت‌های بومی کشور چین، سقوط قابل توجهی در فروش آیفون‌ها در این کشور به همراه داشته. با حضور برند‌های بومی قدرتمندی چون هواوی، اوپو و شیائومی کار اپل برای حضور در بازار چین دشوار است. خصوصا که این شرکت‌ها تلفن‌های خود را با تنوع و قیمت‌هایی به مراتب پایین‌تر از گوشی‌های اپل وارد بازار می‌کنند.

 

 

البته به این موضوع هم باید اشاره کرد که در سه ماهه‌ی انتهایی سال ۲۰۱۸ میلادی فقط از بخش سرویس‌ها به درآمد ۱۰.۸ میلیارد دلاری دست یافته و فروش گجت‌های پوشیدنی اپل حدود ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.