در دنیای اپل بگرد

قیمت و تاریخ انتشار آیفون ۸

  • تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۶
  • دسته بندی: اخبار

آیفون ۸ اپل توانسته حرف و حدیث های زیادی در بین طرفداران فناوری در جهان به خود اختصاص دهد. در ایران هم افراد زیادی هستند که در پی خرید تلفن همراه بوده و فعلا دست نگه داشته اند تا بلکه بتوانند به زودی آیفون ۸ را خریداری کنند. اما اینکه دقیقا در چه تاریخی آیفون ۸ عرضه شده و با چه قیمتی به دست مصرف کننده خواهد رسید سوالی است که ذهن این افراد را به خود مشغول کرده است.

iPhone 8

تاریخ عرضه:‌ طبق اطلاعاتی که ما توانستیم کسب کنیم آیفون ۸ در ماه اکتبر (اواسط مهر ماه)، رونمایی و چند هفته بعد از آن عرضه خواهد شد و بنابراین میتوان حدس زد که از اواخر آبان ماه یا آذر ماه، اولین آیفون ها وارد ایران شوند.

قیمت: شایعات حاکی از آن اند که این آیفون گران ترین تلفن همراه اپل تا به امروز خواهد بود. به نظر میرسد قیمت پایه ی ۹۰۰ الی ۱۰۰۰ دلار برای سایز کوچکتر این محصول و قیمت پایه ی ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار برای مدل بزرگتر آن رایج ترین پیش بینی ای است که در جهان فناوری و در بین منابع خبری اپل به چشم میخورد. با این اوصاف خرید این آیفون در ایران، حتی از قبل هم پر هزینه تر خواهد بود. اما آیا این به معنای پایان همراهی هواداران غیر مرفه محصولات اپل است؟ 

خیر. اپل از زمان آیفون ۵ تا به امروز هر سال در ماه سپتامبر (حدود شهریور ماه) یک آیفون رونمایی کرده است و امسال هم خبر ها حاکی از آن است که این اتفاق خواهد افتاد. با توجه به تاریخ عرضه ی نسبتا قطعی آیفون ۸ در پاییز ۲۰۱۷، به سادگی میتوان حدس زد که شهریور تاریخ عرضه ی آیفون ۷S خواهد بود. 

به نظر میرسد آیفون ۷S تفاوت چندانی از نظر ظاهری با آیفون ۷ نخواهد داشت و به همین خاطراز نظر قیمت هم یک آیفون نسبتا به صرفه تر از آیفون ۸ خواهد بود تا به این وسیله اپل بتواند دل کسانی که نمی خواهند حدود ۱۰۰۰ دلار بابت یک تلفن همراه خرج کنند را هم به دست آورد.