سرانجام مایکروسافت با عبور از اپل به ارزشمند‌ترین شرکت جهان تبدیل شد

  • تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۷
  • دسته بندی: اخبار

بالاخره شرکت مایکروسافت پس از گذشت ۱۰ سال موفق شد تا خود را از زیر سایه اپل بیرون بکشد و به پرارزش‌ترین کمپانی جهان تبدیل شود.

 

در روزهای اخیر اپل به‌دلیل فروش کمتر از انتظار آیفون‌های جدید خود متحمل کاهش بسیاری در ارزش سهام خود شده است. این مسئله‌ باعث شد تا تنها در چند هفته، ارزش این شرکت بزرگ فناوری بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار سقوط کند. تا پایان روز جمعه، ارزش سرمایه‌ی مایکروسافت در بازار روزانه ۷۵۳.۳۴ میلیارد دلار بود. این در حالیست که ارزش سرمایه‌ی اپل در بازار روزانه ۷۴۶.۸۲ میلیارد دلار بوده است.

 

آمازون و اپل که پیش از این به عنوان ارزشمند‌ترین شرکت‌های تکنولوژی از نظر بازار سرمایه شناخته می‌شدند حالا جای خود را به مایکروسافت دادند تا این شرکت نیز لقب ارزشمند‌ترین غول تکنولوژی سیلیکون ولی را تجربه کند. حال باید منتظر ماند و دید که آیا این صدرنشینی موقت خواهد بود یا خیر.

 

البته نباید عملکرد ضعیف برخی دیگر از شرکت‌ها مثل فیسبوک و گوگل را از یاد ببریم که در ماه‌های گذشته بار‌ها به خاطر به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی کاربرانشان زیر سوال رفتند.  مایکروسافت تا پایان روز ۲۳ نوامبر موفق شد بالاتر از اپل قرار بگیرد و به سلطه‌ی ۱۰ ساله‌ی اپل به طور رسمی پایان دهد.