توضیحات اپل برای توجیه خم شدن آیپد پرو های ۲۰۱۸

  • تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷
  • دسته بندی: اخبار

اپل در بخش پشتیبانی وب سایت خود مقاله جدید در رابطه با خم شدن آیپد پرو های ۲۰۱۸ منتشر کرده است.

 

همان طور که می دانید کاربران زیادی به اپل در مورد خم شدن آیپد پرو های جدید با  فشار بسیار کم، شکایت کرده اند. اپل بیکار نماند و چند روز بعد این اتفاق اظهار کرد که این مشکل به نقض در تولید یا باگ فنی ارتباطی ندارد و در فرایند خنک کردن دستگاه این اتفاق افتاده است. 

 

کاربران با حرف های اپل قانع نشدند و اپل سرانجام امروز با ارائه مقاله ای در وب سایت پشتیبانی خود به دنبال رفع اتهام است. 

 

به منظور بهینه سازی کارایی شبکه سلولی باندهای عمودی کوچک یا انشعاباتی در طرفین آیپد تعبیه شده که بدنه را به آنتن های سلولی تبدیل می سازد. برای نخستین بار این باندها با استفاده از فرایندی به نام  co-molding در دمای بالا تولید شده اند که طی آن پلاستیک به کانال های فرزکاری شده در بدنه آلومینیومی تزریق شده و با منافذ بسیار ریز پیوند می خورد.

پس از سرد شدن پلاستیک کل محفظه با عملیات CNC دقیق پرداخت شده و بدنه ای یکپارچه از پلاستیک و آلومینیوم به دست می آید.

میزان مجاز انحراف در کل سطح تنها ۴۰۰ میکرون یا به اندازه ضخامت چهار برگه روی هم است. لبه های کاملا صاف و حضور انشعابات آنتن ممکن است باعث ایجاد انحراف بسیار کمی در تختی بدنه شود که آن هم تنها از زوایای خاصی قابل مشاهده است و حین استفاده عادی به چشم نخواهد خورد. این انحراف ناچیز روی دوام بدنه یا کارایی محصول هیچ تاثیری نداشته و حین استفاده عادی نیز تغییر نخواهد کرد.

 

در آخر لازم به ذکر است که اپل از کاربرانی که احساس می‌کنند خمیدگی دستگاه‌هایشان بیشتر از چهارصد میکرون است، تقاضا کرده با پشتیبانی این شرکت تماس بگیرند. درصورت مشاهده‌ی خمیدگی بیش‌ازحد، محصولات به‌عنوان کالاهای معیوب تشخیص‌ داده‌ می‌شوند و زیرپوشش ضمانت اپل قرار می‌گیرند.