ایرپاد نسل سوم با قابلیت مقاومت در برابر آب در اواخر امسال عرضه می‌شود

  • تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۸
  • دسته بندی: اخبار

طبق گفته‌ی Daniel Ives تحلیل‌گر اپل، اپل برنامه ریزی کرده است که در اواخر امسال یعنی سال ۲۰۱۹ نسل سوم ایرپاد را با قابلیت ضد‌آب بودن به بازار عرضه کند. نسل های قبلی ایرپاد از استاندارد IP برای مقاومت دربرابر آب بهره نمی‌بردند.

 

بنابر گفته‌ای در این هفته که توسط Philip Elmer-DeWitt منتظر شده‌است، Ives گفته است که نسل جدید ایرپاد قرار است که در فصل تعطیلات خرید سال جاری به بازار عرضه شود. Ives همچنین گفته است که قرار است که ایرپاد نسل جدید پیشرفتی در طراحی داشته باشد. ایرپاد از ابتدا که به بازار عرضه شده بود تمام مدت از یک طراحی برخوردار بود و این طراحی در دسامبر سال ۲۰۱۶ معرفی شد.

 

در این اطلاعات که با چندین شایعه درمورد ایرپاد نسل سوم به‌دست آمده است گفته شده است که این نسل از ایرپاد سال آینده به بازار عرضه می‌شود. 

 

اولین کسی که این خبر را فاش کرد Mark Gurman نام دارد. در فوریه سال ۲۰۱۸ او گفت که اپل در حال کارکردن بر روی ایرپاد های جدید با قابلیت پشتیبانی از سیری است که در ماه مارس سال ۲۰۱۹ اپل از آن پرده‌برداری کرد. در ماه ژوئن ۲۰۱۸ او اعلام کرد که اپل در حال کار بر روی سری جدیدی از ایرپاد است که در برابر آب و نویز صدا مقاوم است.

 

او همچنین توضیح داد که اپل در حال کار و توسعه بر روی یک جفت هدفون است که هدف آن حذف لرزش و نویز است و قرار بوده است که در اوایل سال جاری به بازار عرضه شود. او همچنین گفته بود که این هدفون کیفیت استودیویی دارد و با نام تجاری اپل عرضه خواهد شد.

 

در ماه آوریل Ming-Chi Kuo تحلیلگر اپل گفت دو مدل جدید ایرپاد احتمالا در بین سه‌ماهه آخر ۲۰۱۹ و سه‌ماهه اول ۲۰۲۰ به تولید انبوه برسند. یکی از این دو مدل طراحی کاملا متفاوت و قیمت بیشتری نسبت به نسل دوم دارد. قیمت این ایرپاد از $159 شروع می‌شود.

 

هر دو مدل این ایرپاد ها از طراحی داخلی متفاوتی نسبت به نسل های قبلی برخوردار خواهند شد. این کار می‌تواند باعث بهبود عملکرد مونتاژ، صرفه‌جویی در فضای داخلی و کاهش هزینه ها شود. اما Kua درمورد تغییرات ظاهری صحبتی نکرده است.

 

وبسایت تایوانی DigiTimes نیز انتظار دارد که نسل سوم ایرپاد در اواخر سال ۲۰۱۹ عرضه شود.