آموزش جامع روش های بروزرسانی سیستم عامل مکینتاش

سیستم عامل مک هم همانند سیستم عامل های دیگر دارای راه های مختلف برای بروزرسانی سیستم عامل می باشد. 

 

خب همانطور که گفتیم سیستم عامل مک دارای راه های مختلف برای بروزرسانی می باشد. بطور کلی سیستم عامل مک هم همانند iOS دو دوصورت:

 

Clean Install

OTA 

 

software-update-1

 

بروزرسانی می شوند. در روش نخست سیستم عامل به قول معروف به حالت کارخانه بازمی گردد و هارد دستگاه فرمت و سپس دوباره سیستم عامل از نو نصب می شود. طبیعی هست که قبل از بروزرسانی باید از فایل های مهم خود بک آپ بگیرید. اینکارو می تونید با Time Machine انجام دهید تا پس از نصب سیستم عامل بصورت کلین اینستال فایل های مهم خود را باز گردانید. همچنین می تونید فایل های مدیا خود را در هارد یا اگر حجم زیادی ندارد در فلش درایو های اکسترنال برزید.

 

Clean install

 

OS-X-El-Capitan-OS-X-El-Capitan-Install

 

 

برای انجام کلین اینستال از آموزش پیروی کنید :

آموزش نصب سیستم عامل بصورت Clean install

 

OTA 

 

می رسیم به روش دوم. همانطور که از نام پیداست این امر بدین صورت است که از مک اپ استور سیستم عامل جدید را دانلود کنید سپس با اجرای آن و ادامه مراحل سیستم خود را بدون از دست رفتن کوچکترین اطلاعات بروزرسانی کنید. اما در این روش شما باید کل سیستم عامل که چندین گیگ هست را از مک اپ استور دانلود کنید. در بعضی مواقع خود اپل لینک دانلود فایل بروزرسانی سیستم عامل جدید را قرار می دهد که تنها ۱ گیگ و شاید کمتر بیشتر حجم داشته باشد. این در مقابل ۶ گیگابایت سیستم عامل بسیار بهتر و بصرفه تر می باشد.در هردو صورت طریقه بروزرسانی یکی هست.

 

برای مثال زمانی که شما در نسخه 10.9.2 هستید و نسخه 10.9.3 منتشر می شود اپل لینک دانلود فقط آپدیت نسخه جدید را قرار میدهد که در صورت انتشار در سایت قرار داده می شود. شما با دانلود فایل دانلود و اجرای آن بر روی مک خود می توانید سیستم عامل خود را بروزرسانی کنید. معمولا برای نسخه های اصلی این آپدیت منتشر نمی شود و کاربر باید کل سیستم عامل را بروز کند. اما برای نسخه های 10.X.X این بروزرسانی منتشر می شود. در مکنید شما پس از انتشار نسخه جدید می توانید بصورت مستقیم دانلود کنید. در این روش هیچ چیز حذف نمی شود و تنها سیستم عامل بروز می شود. درست مانند بروزرسانی سیستم عامل iOS.

 

موفق باشید

macneed.ir