آموزش به اشتراک گذاری اینترنت مک بصورت بی سیم (HotSpot)

در این آموزش به شما روش به اشتراک گذاری اینترنت در سیستم عامل مک همراه با تصویر خواهیم گفت . با ما باشید.

 

ممکن است هم اکنون از طریق LAN به اینترنت متصل باشید و نه WiFi. خب در این صورت فقط سیستم شما می تواند از اینترنت استفاده کند و یا اگر بخواهید در جای دیگر ببرید سیستمتون رو نمی تونید! چون یک سیم به آن متصل است و اصلا شاید بخواهید با دیوایستان به اینترت ADSL متصل شوید! در اگر همچین شرایطی دارید که از شبکه LAN استفاده می کنید با ما باشید تا آموزش به اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپتان بصورت WiFI را بگوییم.

 

Toutrial macneed

 

 

روشن کردن Internet Sharing و تنظیمات HotSpot

 

 

سیستم HotSpot در مک در قسمت Sharing این سیستم عامل وجود دارد. برای شروع System Preference را اجرا کنید و در ردیف سوم Sharing را انتخاب کنید.

 

Hotspot mac screenshot

 

در منوی سمت چپ گزینه Internet Sharing را انتخاب کنید . در باکس To Computer Using گزینه WiFi را روشن کنید. این عمل باعث ساخته شدن یک شبکه WiFi می شود و اجازه دسترسی به اینترنت در دیوایس های دیگر را می دهد. بر روی WiFi Option کلیک کنید تا این شبکه را تنظیم و رمز بزارید. حتما بر روی باکس Security کلیک کنید و در درجه امنیت WAP2-Personal قرار بدید و یک رمز دلخواه و قوی تنظیم کنید.  بصورت پیشفرض این شبکه به اشتراک گذاشته شده بدون پسورد است پس مراقب باشید!

 

Hotspot mac screenshot3

 

Hotspot mac screenshot1

 

حال همه ی تنظیمات را که انجام دادید بر روی OK کلیک کنید و گزینه Start را بزنید. 

 

Hotspot mac screenshot5

 

 

به اشتراک گذاری شبکه بصورت بی سیم 

 

اینکار از طریق بلوتوث مک شما انجام می شود. برای انجام آن وارد محل قبلی شوید و قسمت Share your conncetion from را بر بر روی WiFi قرار دهید و در قسمت پایینی آن گزینه Bluetooth را بزنید.  حال internet sharing را روشن کنید و از اینترنت در دیوایس های خود به صورت بی سیم استفاده کنید. 

 

Hotspot mac screenshot6

 

متاسفانه در مک نمی توان شبکه WiFi ای که به آن متصل هستید را به اشتراک گذاشت و اینکار تنها در صورتی انجام می شود که با LAN به اینترنت متصل هستید. برای به اشتراک گذاری اینترنت بصورت WiFi to WiFi باید از قطعه فیریکی خاصی استفاده کنید.

 

موفق باشید

macneed.ir

 

 

 

 

دیدگاه ها

  1. Avatar مهرداد گفت:

    خیلی دوست داشتنی هستین
    کارتون معرکه اس! عاشقتونم!!

  2. Avatar AliReza گفت:

    عالی ولی میشه با usb وصل شد اگر میشه روش را انجامش بزادید