در دنیای اپل بگرد

نحوه باز کردن همه تصاویر در یک پنجره در Preview در مک

در مک برخی اوقات دوست دارید که همزمان چندین تصاویر را باز کنید که در برنامه ی Preview اگر تصاویر چندگانه را باز کنید گاهی اوقات تصاویر در یک پنجره به صورت گروه بندی باز میشود یا گاهی اوقات به طور جداگانه در پنجره های جداگانه باز میشود. اگر میخواهید تمام تصاویر با به یک پنجره ی واحد در برنامه ی Preview باز کنید میتوانید تنظیمات زیر را برای رفع این مشکل انجام دهید.

 

نحوه باز کردن همه تصاویر در یک پنجره در Preview در مک :

۱- برنامه ی Preview را باز کنید و از منوی Preview گزینه ی Preferences را برگزینید.

۲- در سربرگ General گزینه ی Open all files in one window را انتخاب کنید.

open-all-images-into-single-window-preview-mac

۳- تنیمات برنامه ی Preview را بسته و چندین تصویر را انتخاب کنید و آن ها را باز کنید (میتوانید بر روی یکی از تصاویر پس از انتخاب کردن چندین تصویر کلیک راست کنید و Open را انتخاب کنید).

open-all-images-into-single-window-preview-mac

همانطور که مشاهده میکنید شما چندین عکس را در یک پنجره ببینید.

نکته : گاهی اوقت بیشتر کاربران دوست دارن که چندین عکس را در پنجره ی جداگانه مشاهده کنند که برای این منظور شما میبایست وارد تنظیمات برنامه Preview شوید و از سربرگ General گزینه ی دوم را انتخاب کنید.

برخی از فایل ها در پنجره های جداگانه در Preview باز می شوند، اما بعضی نیز به صورت گروهی ذخیره می شوند، بسته به زمان و نحوه باز شدن آنها در برنامه:

open-all-images-into-single-window-preview-mac

البته اگر دوست دارید به صورت پیش فرض گروهی از فایل ها در همان پنجره باز شود، به این معنی که برخی از فایل ها به داخل پنجره های جداگانه باز می شود و بعضی از آنها گروه بندی می شوند، شما می توانید به تنظیمات Preview بازگشته و تنظیم کنید که با گروه های باز کردن فایل ها در همان پنجره یا شما می توانید هر فایل و تصویر را به یک پنجره جداگانه منحصر به فرد با انتخاب گزینه ی Open each file in its own window باز کنید.

 

موفق باشید.

Macneed.ir

دیدگاه ها

 1. Avatar sajjadintel گفت:

  میشه گزینه دوم فعال باشه اما چند فایل رو انتخاب کرد و روی یکی دابل کلیک کنیم اینجوری چند تا عکس توی ی پنچره باز میشه اما اگه روی ی فایل دابل کلیلک کنیم توی ی پنجره‌ی جدید باز میشه

 2. Avatar mehdi گفت:

  مرسی واقعا دنبالش بودم.
  راهی نیس چند تا فولدر انتخاب کنم گت اینفو بزنم چند تا پنجره باز نشه؟مثلا میخوام ببینم این سه تا پوشه رو هم چقدر جا گرفتن ولی اینفو هرکدام رو جداگانه باز میکنه

  • درود بر شما کاربر مک نید

   شما میتوانید پس از انتخاب فولد های مورد نظر ازکلید ترکیبی زیر استفاده کنید

   Coomand + Control + i

   موفق باشید.

  • Avatar هادی گفت:

   چرا…کافیه وقتی سمت راست ماوس رو میزنی رو فایل، دکمه Option رو بگیری و میبینی گزینه Get Info تبدیل میشه به Show inspector…اونوقت روی همین گزینه کلیک کن تا اطلاعات همه فولدرهارو بهت نشون بده…