تولید آیفون X مجدد آغاز می‌شود

  • تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۷
  • دسته بندی: اخبار

امسال می توان گفت که سال خوبی برای اپل نخواهد بود. حتما می پرسید چرا؟ جواب واضح است فروش کمتر از انتظار آیفون های سال 2018 اپل.

 

طبق گفته وبگاه معتبر وال‌ استریت ‌ژورنال، اپل در پی تقاضای کمتر از حد انتظار مشتریان گوشی‌های جدید آیفون Xs و Xs Max، تولید آیفون X را مجددا آغاز کرده است. این وبگاه در بخشی از مقاله‌اش دلیل این ادعا را به قرارداد پیشین اپل با سامسونگ برای خرید تعداد مشخصی نمایشگر OLED از این شرکت کره‌ای مطرح می کند.

 

ازآنجایی که آیفون Xs و آیفون Xs Max آن ‌چنان ‌که باید و شاید فروخته نشدند، هنوز تعداد مشخصی از این نمایشگرها را سامسونگ برای اپل نساخته است. این موضوع باعث شد که اپل به فکر چاره بیفتد و مجددا به تولید آیفون X روی بیاورد. شرکت اپل پیش‌تر به‌هنگام عرضه‌ی اولیه‌ی گوشی آیفون Xs، اعلام کرده بودند که قصد دارند تولید آیفون ۱۰ را متوقف کنند.

 

ادعای این رسانه‌ی بزرگ درحالی مطرح می‌شود که اخیرا شاهد انتشار خبری مبنی بر کاهش تقاضای اپل برای تولید تمامی آیفون‌های ۲۰۱۸ بودیم. تا قبل از عرضه‌ی آیفون XR به بازار، اکثر تحلیلگران بزرگ پیش‌بینی می‌کردند که این گوشی بتواند فروش نه‌چندان زیاد آیفون ۱۰ اس و ۱۰ اس مکس را جبران کند؛ اما این روز‌ها همین گوشی نیز فروش بسیار کمی را تجربه می‌کند. این وضعیت فعلی را پیش‌تر برای گوشی آیفون 5 سی نیز دیده بودیم؛ محصولی که به‌هنگام عرضه‌اش نتوانست فروش چندان موفقی تجربه کند؛ ولی یک سال بعد، مشتریان اپل توجه خاصی به آن نشان دادند.