اپل به طور موقت اپلیکیشن Walkie-Talkie را برای اپل‌واچ به‌علت آسیب‌پذیری غیرفعال می‌کند

  • تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۸
  • دسته بندی: اخبار

TechCrunch اعلام کرد بنابر آسیب‌پذیری اپلیکیشن Walkie-Talkie، اپل این اپلیکیشن را موقتا غیرفعال می‌کند. این باگ به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون اجازه کاربر مقابل به آنها گوش دهند و استراق سمع کنند.

 

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرده است که فقط از آسیب‌پذیری مطلع شده‌است و آن‌را به طور موفقیت‌آمیز غیرفعال کرده‌اند. اپلیکیشن Walkie-talkie در تمام اپل‌واچ ها نصب خواهد شد، اما تا زمانی که این مشکل امنیتی برطرف نشود کار نخواهد کرد.

 

بیانیه اپل:

ما فقط به آسیب پذیری مربوط به اپلیکیشن Walkie-talkie دست پیدا کردیم و از آن آگاه شدیم و خیلی سریع این اپلیکیشن را تا زمانی که مشکل برطرف شود، غیرفعال کردیم. ما از مشتریان خود به علت ناراحتی‌شان عذرخواهی میکنیم و سعی میکنیم هرچه سریع‌تر این مشکل را برطرف کنیم. ما از تمامی آسیب‌پذیری‌ها در شرایط خاص برای مشتریان آگاه نیستیم و دنباله‌ای از برنامه‌ها برای بهترسازی شرایط مورد نیاز است، ما درمورد امنیت و حریم‌ خصوصی کاربران خود بسیار جدی هستیم. ما نتیجه گرفتیم که بهترین کار در این شرایط غیرفعال کرد این اپلیکیشن است، زیرا این اپلیکیشن به کاربران اجازه میداد بدون اجازه و آگاهی سایر کاربران و از طریق آیفون آن‌ها به آن‌ها گوش دهند و استراغ سمع کنند. ما دوباره به خاطر این مشکل از کاربران خود عذرخواهی می‌کنیم.

 

اپلیکیشن Walkie-Talkie تابستان گذشته و برای watchOS ۵ عرضه شد. این برنامه به کاربران اجازه می‌دهد تا با فشردن دکمه “صحبت” بتوانند با یکدیگر به طور ساده ای و از طریق صدا با یکدیگر صحبت کنند.

 

همانطور که TechCrunch اشاره می‌کند این مسئله یادآور آسیب‌پذیری امنیتی در فیس‌تایم گروهی است که در اوایل سال جاری کشف شده است. این آسیب‌پذیری به کاربران اجازه می‌داد تا صدای دیگران را بدون پذیرش تماس بشوند و استراغ سمع کنند. در این سناریو، اپل زمانی که از آسیب‌پذیری فیس‌تایم مطلع شد این برنامه را غیرفعال کرد و پس از یک‌ونیم هفته به عنوان بخشی از iOS 12.1.4 عرضه کرد که این بروزرسانی یک بروزرسانی اضطراری بود.