اضافه شدن قابلیت FaceID به macOS

  • تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
  • دسته بندی: اخبار

در حال حاضر امکان FaceID در آیفون یا آیپد برای باز کردن قفل دستگاه شما قابل تنظیم و استفاده است. با توجه به کدهای به کار رفته در macOS گمان زده می‌‌‍شود که ویژگی FaceID را در این سیستم‌عامل هم خواهیم داشت.

اپل از سیستم TrueDepth در دوربین سلفی iPhoneX استفاده کرده است که برای تشخیص چهره کاربرد دارد. افزودن این سیستم به مک می‌تواند گام بلندی برای اضافه کردن FaceID به مکینتاش باشد. سایت 9to5Mac در آخرین نسخۀ بتا Big Sur، با منتشر کردن کدی با نام "PearCamera" از توسعه این تکنولوژی خبر می‌دهد.

 

PearCamera کدی است که اپل برای اولین بار برای قرار دادن ویژگی FaceID و سیستم TrueDepth در iPhone X استفاده کرده است. استفاده از کلماتی مانند FaceDetect و BioCapture در توضیحات، باعث می‌شود بیشتر به استفاده TrueDepth در مک مطمئن شویم.

اضافه شدن قابلیت FaceID به macOS

 

در حال حاضر در  مدل‌های MacBook Pro و MacBook Air اپل، از Touch ID استفاده می‌شود و دارای یک دکمۀ TTouch ID در صفحه کلید هستند که از تراشه‌های T2 موجود در ماشین‌ها، ساخته شده است.

مکینتاش‌های اپل از سال 2016 تا زمانی که اولین بار TouchBar در مدل‌های MacBook Pro معرفی شد، از TouchID استفاده کرده است.

 

هیچ صحبتی در مورد اینکه چه زمانی FaceID وارد بازار مک می‌شود یا این ویژگی اول روی کدام مدل امتحان می‌شود، نشده است. اما شایعه شده است که برای طراحی سیستم‌هایی مثل iMac، MacBook Air و MacBook Pro از mini-LED و چیپست‌های سیلیکونی اپل استفاده می‌شود که شانس امکان FaceID را در این به‌روزرسانی بیشتر می‌کند.
تا کنون هیچ خبری در این مورد تایید نشده و البته می‌تواند شایعه باشد. اپل زمان بیشتری برای توسعۀ این ویژگی نیاز دارد.

 

نظر شما در مورد امکان تشخیص چهره در مک چیست؟ 
اگر این ویژگی در سیستم‌عامل مک استفاده شود، از آن استفاده می‌کنید؟