آمازون در حال کار بر روی بلندگو جدید اکو است و مستقیم به رقابت با HomePod و Sonos پرداخته است

  • تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸
  • دسته بندی: اخبار

طبق گقته بلومبرگ آمازون در حال کار بر روی یک اسپیکر هوشمند است که اسم آن Echo Spekaer است. گفته شده است که آمازون به طور مستقیم به رقابت با شرکت های Apple و Sonos پرداخته و اسپیکر آمازون از بقیه شرکت ها از لحاظ کیفیت صدا بهتر است.

 

این مدل جدید احتمالا سال آینده به بازار عرضه می‌شود. نمونه‌های فعلی دارای چهار تیوتر (سخنران) داخلی است. اما هوم پاد دارای هفت تیوتر است.

 

خط تولید کنونی اکو قرار است که بروزرسانی‌های جزئی در پاییز امسال داشته باشد. 

از زمان آغاز فروش اولین هوم پاد در سال 2018 آمازون اقدام به بهبود کیفیت صدای اکو کرده است.

 

این شرکت همچنین شروع به فروش اسپیکر‌های گران‌تری کرده است که دارای صدای ویژه ای است اما هنوز هم اپل و سونوس این کیفیت را تجربه نکرد‌اند.

 

در حالی که اپل تمرکزش را بر روی تجربه موسیقی بهتر گذاشته است، آمازون بیشتر در حال کار بر روی هوش Alexa است، که می‌تواند در آشپزخانه با دستورالعمل‌های پخت و پز کمک کند و کنترل لوازم جانبی هوشمند را به دست بگیرد و بقیه وظایف دستایر دیجیتال را انجام دهد. 

 

با این وجود، یک گزارش نشان می‌دهد که رشد خدمات آمازون در صنعت موزیک بیشتر از اپل بوده به علت اینکه تعداد ادم بیشتری سیستم سخت افزاری الکسا را نصب کرده اند. ظاهرا آمازون یک لایه صوتی بهتری را در سرویس موزیک خود دارد. اما آمازون می‌توانست اسپیکری با کیفیت بالاتری را بسازد.

 

با توجه به نمودار و آمار اسپیکر‌های هوشمند، بلومبرگ می‌گوید که آمازون بر روی ربات خانگی الکسا کار می‌کند. با توجه به این گزارشات این ربات می‌تواند به دنبال صاحب خود در خانه برود و آنها را دنبال کند. ظاهرا طول این دستگاه به اندازه دور کمر است و شامل چند دوربین می‌باشد که بتواند مسیر خود را به درستی در اطراف اتاق پیدا کند و حرکت کند. به نظر می‌رسد که این پروژه در حال توسعه است و فعلا قرار نیست که به بازار عرضه شود.

 

نظر شما در رابطه با اسپیکر‌های آمازون چیست؟ آیا فکر می‌کنید از هوم‌پاد اپل بهتر عمل خواهد کرد؟