هر آنچه از اپل نیاز دارید

دانلود، آموزش و بررسی را از ما بخواهید

ArvanCloud
Giftcard
× توجه کنید! برای حل مشکل خطای 1009 دستگاه‌های اپل خود به تلگرام مک نید مراجعه بفرمایید.
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷
دسته بندی: اخبار

یکی از ویژگی های مهمی که محصولات اپل را با دیگر محصولات دیگر شرکت ها متمایز می کند امنیت بالای آن است به طوری که اپ استور اپل نسبت به فروشگاه گوگل پلی اندروید توسعه دهندگان را از فیلتر های مختلفی رد می کند و بررسی های مختلفی روی اپ های منتشر شده آن ها انجام می دهد اما این بدان معنا نیست که اپلیکیشن‌های نا امن نمی‌توانند راهی برای نفوذ به آن بیابند. به تازگی محققین امنیتی Wandera چهارده بازی در اپ استور کشف کرده‌اند که همگی با یک بدافزار اندرویدی به نام Golduck مرتبط بوده‌اند.

 

به گفته Wandera این ۱۴ بازی اطلاعات کاربران را به همان سروری ارسال می کنند که بدافزار Golduck از آن کنترل می شود. این بازی ها در ظاهر بی عیب هستند اما با نشان دادن انبوهی از تبلیغات کاربران را ترغیب بر کلیک روی آن ها می کنند که می توانند فرد فریب داده و به اطلاعات خصوصی او دسترسی پیدا کنند.

 

البته لازم به ذکر است که در حال حاضر دسترسی به این اپلیکیشن ها در اپ استور محدود شده است و کاربران دیگر نمی توانند به آن ها دسترسی داشته باشند. با این حال این وب سایت پیش بینی کرده است که این ۱۴ بازی حدود ۱ میلیون بار بر روی دیوایس ها نصب شده اند که واقعا رقم بزرگی محسوب می شود.

 

در آخر در صورتی که قصد مشاهده این بازی ها را دارید می توانید در زیر آن ها را مشاهده کنید.

سپهر                    گنجی
نویسنده این پست: سپهر گنجی با من در ارتباط باشید
چند سالیست که با دنیای بزرگ اپل آشنا شدم و همیشه دوست داشتم در یک وب سایت معتبر با توجه به علایق خود فعالیت کنم كه مک نید این فرصت را به من داد تا بتوانم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهم.

دیدگاه شما

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

برچسب ها:, , ,