هر آنچه از اپل نیاز دارید

دانلود، آموزش و بررسی را از ما بخواهید

ArvanCloud
Giftcard
× توجه کنید! برای حل مشکل خطای 1009 دستگاه‌های اپل خود به تلگرام مک نید مراجعه بفرمایید.
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷

یکی از قابلیت هایی که اپل در کنفرانس امسال مانور زیادی بر روی آن داد، قابلیت دسکتاپ پویا بود. دسکتاپ پویا یک ویژگی جدید در MacOS است که اجازه می دهد تصویر زمینه مک در طول روز و با استفاده از زمان تغییر کند. شاید بهترین مثال، دسکتاپ پیش فرض Mojave است که نمایی از یک بیابان را به شما نمایش می دهد که در طول روز طلوع و غروب خورشید و حتی در شب به نمایش ستاره ها می پردازد.

برای استفاده از این ویژگی حتما باید از ورژن MacOS Mojave 10.14 یا بالاتر استفاده کنید.

 

نحوه استفاده از دسکتاپ های پویا در مک

۱. به تنظیمات مک مراجه کنید.

۲. سپس به قسمت Desktop & Screen Saver مراجعه کنید.

۳. در بخش Dynamic Desktop مطابق عکس زیر یکی از والپیپر های موجود را انتخاب کنید.

۴. در این بخش نیز می توانید به صورت اختیاری تنظیم کنید که  تصویر به صورت پویا باشد یا به صورت ثابت روز و شب را نمایش دهد که برای فعال کردن ویژگی پویا این گزینه را مطابق تصویر زیر بر روی Dynamic بذارید. 

خب کار به پایان رسید و از این لحظه به بعد تصویر زمینه مطابق با منطقه زمانی شما تغییر خواهد کرد. برای درک بهتر این قابلیت پیشنهاد می شود که فیلم زیر را تماشا کنید.

 

در حال حاضر تنها کسانی که به موهاوی آپدیت کردند می توانند از این قابلیت استفاده کنند که در پست های آتی سعی خواهیم کرد مشابه این قابلیت را برای دیگر نسخه های مک اواس نیز فراهم کنیم.

تجربه استفاده از این قابلیت چطور بود؟ در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

سپهر                    گنجی
نویسنده این پست: سپهر گنجی با من در ارتباط باشید
چند سالیست که با دنیای بزرگ اپل آشنا شدم و همیشه دوست داشتم در یک وب سایت معتبر با توجه به علایق خود فعالیت کنم كه مک نید این فرصت را به من داد تا بتوانم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهم.

دیدگاه شما

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

برچسب ها:, , , ,